بررسی بازی های 13 ژانویه 2021 لیگ NBA | ادامه قدرت نمایی لیکرز، پیروزی کلیپرز، نتس و باکس

هفتمین پیروزی متوالی خارج از خانه لس آنجلس لیکرز، هشتمین پیروزی لس آنجلس کلیپرز و میلواکی باکس و دومین برد متوالی بروکلین نتس، از نتایج مهم بازی های 13 ژانویه 2021 لیگ NBA است. لازم به ذکر است که دیدارهای واشینگتن ویزاردز – یوتا جز، بوستون سلتیکس – اورلاندو مجیک و فینیکس سانز – آتلانتا هاوکس به دلیل قوانین بهداشتی و شیوع ویروس کرونا، به تعویق افتادند.

به گزارش طرفداری، لس آنجلس لیکرز با پیروزی 99-128 برابر اوکلاهوما سیتی تاندر، برای اولین بار در تاریخ خود، فصل را با 7 پیروزی متوالی خارج از خانه شروع کرد. 6 بازیکن لیکرز امتیازهای شان در این بازی دو رقمی شد از جمله لبران جیمز که 26 امتیاز، 6 ریباند و 7 اسیست کسب کرد و مانترزل هرل که از نیمکت به بازی اضافه شد و 21 امتیاز کسب کرد. لیکرز با این پیروزی اکنون 10 برد و 3 شکست را تجربه کرده و بهترین رکورد کنفرانس غرب و تمام لیگ را در اختیار دارد.

لس آنجلس کلیپرز نیز با برتری 106-111 مقابل نیواورلینز پلیکانز، به هشتمین پیروزی این فصل رسید. کلیپرز در مقطعی از بازی 18 امتیاز از مهمان خود جلو بود. زوج کوای لنرد و پال جرج این فصل آماده تر نشان داده اند و امروز هم در فرم خوبی قرار داشتند. 28 امتیاز و 9 اسیست حاصل کار لنرد و 27 امتیاز نیز کارنامه جرج در این بازی بود. سورپرایز این بازی نیکیل الکساندر واکر بود که در دومین مسابقه ای که از ابتدا در ترکیب پلیکانز قرار گرفت، توانست 37 امتیاز و 8 ریباند کسب کند و از 8 اقدام به سه امتیازی، 5 تا را به امتیاز تبدیل کند. 

پورتلند تریل بلیزرز بعد از شروعی نه چندان مطمئن، اکنون با شکست 126-132 ساکرامنتو کینگز، هفتمین پیروزی اش را کسب کرد و به رکورد 4-7 رسید. دیمین لیلرد در این بازی با کسب 40 امتیاز، 13 اسیست و 0 ترن اوور، بعد از کریس پال، دومین بازیکن 15 سال گذشته لقب گرفت که در یک دیدار بدون لو دادن توپ، حداقل 40 امتیاز و 10 اسیست کسب می کند. سی جی مک کالم، زوج لیلرد در بلیزرز که این فصل در حد یک آل استار می درخشد هم توانست 28 امتیاز و 10 اسیست بیاورد. با اینکه 6 بازیکن کینگز از جمله تمام شروع کننده های این تیم بالای 10 امتیاز کسب کردند و دی ارن فاکس و بادی هیلد به ترتیب به 29 و 26 امتیاز رسیدند، اما ساکرامنتو نتوانست مانع روند ضعیف اخیر خود شود و هفتمین شکست فصل را نیز متحمل شد.

دیمین لیلرد
دیمین لیلرد بعد از کریس پال، دومین بازیکن 15 سال گذشته لقب گرفت که در یک دیدار بدون لو دادن توپ، حداقل 40 امتیاز و 10 اسیست کسب می کند

میلواکی باکس با شکست 101-110 دیترویت پیستونز، به هشتمین پیروزی اش رسید. ستاره های باکس در این بازی یانیس آنته توکومپو و جرو هالیدی بودند. MVP بازی را با 22 امتیاز، 10 اسیست و 10 ریباند به پایان رساند و تریپل دابل کرد و گارد این فصل میلواکی هم توانست 21 امتیاز کسب کند. جرمی گرنت در ضعیف ترین تیم فعلی لیگ همچنان می درخشد. فوروارد دیترویت در این دیدار نیز با کسب 22 امتیاز، بهترین بازیکن تیمش بود.

جدال نیویورکی ها با برتری 109-116 بروکلین نتس برابر نیویورک نیکس به پایان رسید. نتس که باید کم کم به چهره جدیدش عادت کنیم، به لطف درخشش مجدد کوین دورنت و کسب 26 امتیاز و در کنارش نیمکت قوی که 40 امتیاز آورد، توانست هفتمین پیروزی اش را به دست آورد. جولیس رندل که تا به اینجا خیلی سریع خود را به عنوان یکی از کاندیدای جدی بیشترین پیشرفت سال معرفی کرده است، بازی را با کسب 30 امتیاز و 7 ریباند به پایان رساند.

در سایر دیدارها، دالاس موریکس در شب اولین بازی این فصل کریستپس پورزینگس، 93-104 شارلوت هورنتس را شکست داد. لوکا دانچیچ ستاره موریکس بود و با کسب 34 امتیاز، 13 ریباند و 9 اسیست، فاصله ای تا ثبت تریپل دابل نداشت. تیم هاردوی جونیور به 18 امتیاز رسید و پورزینگس هم 16 امتیاز آورد تا دالاس به رکورد 4-6 برسد. پیروزی 107-118 ممفیس گریزلیز برابر مینسوتا تیمبرولوز هم باعث شد تا گریزلیز به پنجمین پیروزی اش برسد و تیمبرولوز در قعر کنفرانس غرب بماند. مینسوتا در حالی در این بازی شکست خورد که دی انجلو راسل، کارل انتونی تاونز و مالیک بیزلی هر 3 به 25 امتیاز یا بیشتر رسیدند اما نیمکت این تیم برخلاف ممفیس، شب خوبی را سپری نکرد.

خرید برترین وی. پی .ان جهان