شاهکار پورتو با شکست یوونتوس در شبی که طارمی هم پنالتی گرفت هم اخراج شد/ صعود دورتموند با وجود تساوی مقابل والنسیا

شبکه اتصال – شب نخست از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰-۲۰۲۱ درحالی از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته (سه شنبه) به پایان رسید که تیم‌های پورتو و بورسیادورتموند با شکست رقبا به جمع هشت تیم نهایی UCL صعود کردند.

در مهمترین و حساسترین بازی شب نخست از دور برگشت لیگ قهرمانا اروپا تیم یوونتوس در ورزشگاه آلیانز تورین در حالی میزبان پورتو بود که در بازی رفت آبی و مشکی پوشان با نتیجه ۲ بر یک مغلوب مهدی طارمی و هم تیمی هایش شده بودند و برای صعود به مرحله یک چهارم، یوونتوس نیاز به کسب برد در این بازی حساس داشت که در پایان این جدال حساس که ۱۲۰ دقیقه به طول انجامید پورتو باوجود قبول شکست ۳ بر ۲ و به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف ضمن حذف یووه، جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را کسب کرد.

در این دیدار زیبا یوونتوس که محکوم به پیروزی بود همانند دیدار رفت مهدی طارمی در دقیقه ۱۹ با تیزهوشی توانست در داخل محوطه جریمه یک پنالتی بگیرد و سرجیو اولیویرا، پورتو را با یک گل از میزبان پیش انداخت. همچنین طارمی در دقایق ابتدایی با ضربه سر تیر دروازه یووه را لرزاند.

 

 

 

 

در آغاز نیمه دوم فدریکو کیه زا موفق شد در دقیقه ۴۹ گل تساوی را برای شاگردان آندرا پیرلو به ثمر برساند. در ادامه ستاره ایرانی پورتو در عرض ۳ دقیقه با دریافت دو کارت زرد، از سوی داور هلندی بازی، کارت قرمز دریافت کرد تا شرایط پورتو سخت شود و همین ۱۰ نفره شدن باعث شد یووه با افزایش فشار گل دوم را بازهم توسط کیه زا در دقیقه ۶۳ به ثمر برساند تا بازی در مجموع ۳ بر ۳ به تساوی برسد.

 

درنهایت بازی در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه ۲ بر یک به سود یووه به اتمام رسید تا تکلیف تیم پیروز در دو زمان ۱۵ دقیقه وقت اضافی مشخص شود.

نیمه نخست وقت اضافه باوجود فشار حملات یووه و تلاش رونالدو و موراتا گلی نداشت، اما در اواسط نیمه دوم وقت‌های اضافه پورتو صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و اولیویرا موفق شد با یک ضربه دیدنی ضمن ثبت دومین گل خود، بازی را در دقیقه ۱۱۵ به تساوی رساند تا کار برای پیرلو و شاگردانش دشوارتر شود. دو دقیقه پس از گل دوم پورتو، یوونتوس درحالی که به دو گل برای صعود به دور بعدی نیاز داشت، توانست با ضربه سد رابیوت در دقیقه ۱۱۷ حساب کار را ۳ بر ۲ به سود خود کند، اما در نهایت بازی با همین نتیجه تمام شد تا دو تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت به تساوی ۴ بر ۴ برسند، اما پورتو به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف جواز حضور در جمع هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد.

 

در دیگر بازی همزمان دو تیم والنسیا و بورسیادورتموند در حالی در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک به مصاف هم رفتند که زنبور‌های زرد آلمانی در دیدار رفت در اسپانیا با حساب ۳ بر ۲ به برتری رسیده بودند و والنسیا برای صعود به جمع هشت تیم نهایی محکوم به برد با اختلاف بیش از دو گل بود، اما بازهم درخشش خیره کننده ارلینگ هالند و دبلش در این بازی، دورتموند را ۲ بر صفر پیش انداخت، اما در ادامه یوسف الننصیری هم با زدن دو گل در دقایق ۶۹ (نقطه پنالتی) و ۶۹ کار را به تساوی کشاند، اما والنسیا با این تساوی هم در مجموع با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب دورتموند شد تا نماینده اسپانیا از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی بازماند.

در این بازی غول ۲۰ ساله نروژی موفق شد با دبل در دقایق ۳۵ و ۵۶ از روی نقطه پنالتی، پیروزی را برای دورتموند به ارمغان آورد تا هالند با زذن دو گل مهم در این بازی، با ۹ گل در ۶ دیدار به تنهایی در صدر جدول گلزنان این فصل UCL بایستد.

در ادامه دیدار‌های دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی UCL امشب (چهارشنبه) و در حساسترین بازی پاری سن ژرمن میزبان بارسلونا است و لیورپول رو در روی لایپزیش قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

خرید برترین وی. پی .ان جهان