یواخیم لو: بعد از یورو به کارم در تیم ملی آلمان خاتمه می‌دهم

به گزارش شبکه اتصال، یواخیم لو در گفت‌و‌گو با سایت اتحادیه فوتبال آلمان اعلام کرد که پس از رقابت‌های یورو 2020 که تابستان سال آینده برگزار می‌شود به کار خود به عنوان سرمربی تیم ملی آلمان پایان می‌دهد.

لو که تا جام جهانی 2022 قطر با اتحادیه فوتبال آلمان قرارداد داشت، از مسئولان این سازمان خواسته که با فسخ قراردادش در فاصله یک سال مانده به پایان آن موافقت کنند و گویا درخواست او هم مورد پذیرش واقع شده است.

لو درباره تصمیمش گفت: من این تصمیم را کاملاً آگاهانه، سرشار از حس افتخار و غرور و با قدردانی بی‌پایان از همه آنهایی که حامی‌ام بوده‌اند اتخاذ کرده‌ام اما این تصمیم سبب نمی‌شود که ذره‌ای از انگیزه‌ من برای کسب بهترین نتایج با تیمم در یورو کاسته شود. به دوران کاری‌ام در تیم ملی آلمان افتخار می‌کنم چون یک تجربه بسیار خاص بود. مربیگری در تیم ملی کشور، یک افتخار بزرگ است ضمن اینکه من در این تیم نزدیک به 17 سال با بهترین فوتبالیست‌های کشور کار کرده‌ام و از آنها در تمام مراحل پیشرفت‌شان حمایت کردم. من با آنها هم پیروزی‌های فوق‌العاده و شیرین داشتم هم شکست‌هایی دردناک را تجربه کردم اما لحظات خارق‌العاده و جادویی کارم در کنارشان بیشتر بوده و این هم تنها محدود به قهرمانی‌مان درجام جهانی 2014 برزیل نمی‌شود. من قدردان اتحادیه فوتبال آلمان بوده و همواره خواهم بود چرا که همیشه از من حمایت کردند و بهترین شرایط را برای کار و تمرین تیمم فراهم کردند.

سرمربی 61 ساله ژرمن‌ها دوران کاری خود در تیم ملی آلمان را از سال 2004 به عنوان دستیار یورگن کلینزمن آغاز کرد و پس از جام جهانی 2006 خودش هدایت این تیم را عهده‌دار شد.

او در پایان تأکید کرد: من هنوز هم در خودم انگیزه‌ و انرژی بی‌‌انتها برای کسب موفقیت در مسابقات یورو می‌بینم. تا آن زمان تمام تلاشم را انجام می‌دهم که حاصل کارمان باعث خوشحالی هواداران در پایان آن تورنمنت باشد، ضمن اینکه می‌‌دانم این احساس و این انگیزه در مورد تمامی بازیکنانم هم صدق می‌کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خرید برترین وی. پی .ان جهان