دلیل منتفی شدن انتقال هافبک 18 ساله بارسلونا به منچسترسیتی

به گزارش شبکه اتصال، یکی از بازیکنان جوان و آینده‌داری که به تازگی از دل آکادمی معروف لاماسیای باشگاه بارسلونا بیرون آمده، بازیکنی 18 ساله به نام ایلایکس موریبا است که اخیراً خبرهایی مبنی بر انتقال احتمالی او به منچسترسیتی منتشر شد.

قرارداد موریبا که بازیکنی اهل کشور گینه است اما در تیم‌های پایه فوتبال اسپانیا بازی کرده است، تا ماه ژانویه 2019 اعتبار داشت و در حالی که تیم‌هایی مانند منچسترسیتی و یوونتوس نسبت به جذب وی تمایل داشتند، این بازیکن در نهایت قراردادش را با آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا تمدید کرد.

مامادی کاروما، مدیر برنامه‌های موریبا درباره آینده او به نشریه اسپورت اسپانیا گفت: در مورد بارسلونا (پیرامون اولین قرارداد حرفه‌ای‌اش با موریبا) مذاکرات ما خیلی جالب پیش نرفت. به همین دلیل با چیکی بگریستیاین (مدیر ورزشی منچسترسیتی) ملاقات داشتیم و او کل پروژه‌اش را برای ما توضیح داد. ما هم از پروژه او خوش‌‌مان آمد و می‌دانستیم که منچسترسیتی روی بگریستاین حساب می‌کند. چند هفته بعد بلیت‌های‌مان را هم برای سفر به منچستر و عقد قرارداد با سیتی تهیه کردیم. اما صبح روز سفر بلیت‌ها را لغو کردم.

 

مدیر برنامه‌های موریبا که پدر او نیز هست درباره دلیل منصرف شدن از عقد قرارداد با سیتی گفت: من می‌خواستم که ایلایکس برای نسل بعدی بازیکنان بارسلونا یک الگو باشد. دوستان او رفته بودند و به همین دلیل اگر او می‌ماند، ثابت می‌شد که بارسلونا روی بازیکنان جوانش حساب می‌کند. به این ترتیب ما توانستیم با بارسلونا به توافق برسیم و قرارداد جدید منعقد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خرید برترین وی. پی .ان جهان