معرفی محبوب‌ترین تیم‌‌های فوتبال ایتالیا

به گزارش شبکه اتصال، نتایج یک مطالعه تحقیقاتی نشان می‌دهد که باشگاه میلان سرشناس‌ترین برند فوتبال ایتالیا در خارج از این کشور به خصوص در آمریکا و چین است.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی موسسه «YouGov» که برای تعیین میزان سرشناسی و محبوبیت تیم‌ها شش فاکتور از جمله گرایش هواداران، تاریخچه و سابقه افتخارات، کیفیت فوتبال و موفقیت را در نظر گرفته، میلان سرشناس‌ترین تیم فوتبال ایتالیایی در خارج از این کشور شناخته شده است. شاخص محبوبیت این تیم در آمریکا از 1.9 در سال گذشته به 6.1 در سال جاری افزایش پیدا کرده که دلیل آن موفقیت‌های چشمگیرش در فصل جاری بوده است. میلان در رده بندی سرشناس‌ترین تیم‌های فوتبال در آمریکا جایگاه هشتم را پس از تیم‌های منچستریونایتد، رئال مادرید، بارسلونا، منچسترسیتی، لیورپول، چلسی و بایرن مونیخ دارد.

 

روسونری در چین جایگاه بهتری دارد. میلان با شاخص محبوبیت 14.9 تنها پس از تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا در جایگاه سوم است.

وضعیت میلان در ایتالیا هم جهش قابل توجهی داشته به طوری شاخص محبوبیت و سرشناسی این باشگاه از 7.3 در سال گذشته به 22.5 در سال جاری افزایش داشته و این تیم را تنها پس از یوونتوس در جایگاه دوم قرار داده است. این در حالی است که این شاخص در مورد یوونتوس از 33.8 در سال گذشته به 30.4 در سال جاری کاهش پیدا کرده است. اینتر، صدرنشین حال حاضر جدول رده بندی سری A با شاخص محبوبیت 18.1 پس از یوونتوس و میلان در جایگاه سوم محبوب‌ترین تیم‌ها در داخل کشور ایتالیا است.

انتهای پیام/

خرید برترین وی. پی .ان جهان