1397-10-22   05:38:00    43

آلگری: مبارزه با نژادپرستی در ایتالیا فقط حرف است

به گزارش "نیو اسکور"، ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی یوونتوس، با انتقاد از وضعیت نژادپرستی در فوتبال ایتالیا و به خصوص انتقاد از اقدامات انجام شده از سوی مقامات مسئول برای مقابله با نژادپرستی گفت در ایتالیا برای مبارزه با نژادپرستی حرفهای زیبا و بزرگ زده می‌شود ولی از عمل خبری نیست. آلگری می‌گوید به همین دلیل انتظار ندارد نژادپرستی از فوتبال ایتالیا رخت بربندد.

 

آلگری در این باره گفت:" صحبت کردن درباره مبارزه با نژادپرستی چیز جدیدی نیست. خیلی‌ها تا حالا در این باره حرف زده‌اند فقط برای اینکه حرف زده باشند و چیزی گفته باشند. در حالیکه مقابله با نژادپرستی و حذفش از فوتبال ایتالیا کار خیلی خیلی ساده‌ای است. بله این کار، شکافتن هسته اتم نیست و کوه کندن نمی‌خواهد. در استادیوم‌ها دستگاه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان تشخیص داد چه کسانی قانون را زیر پا می‌گذارند".

 

آلگری در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد:" اگر اشتباه نکنم کسی که به سمت اوبامیانگ، موز پرتاب کرد دیگر حق رفتن به استادیوم را ندارد. ولی ما در ایتالیا یک مشکل داریم: ترس از تصمیم‌گیری".

 

آلگری در ادامه گفت:" ما از اتخاذ تصمیم‌های مهم می‌ترسیم چون آن تصمیم‌ها محبوب نیستند. ولی واقعیت این است که نژادپرست‌ها را باید گرفت و تا آخر عمر از حضور در ورزشگاه‌ها منع کرد".

 

منبع : ورزش سه


تگ : ماسیمیلیانو آلگری (سرمربی) ,  یوونتوس ,