1398-09-16   07:49:00    12

گل زیبای کلوپ؛ دوباره موضوع داغ شبکه‌های اجتماعی

به گزارش "نیو اسکور"، یورگن کلوپ، سرمربی موفق لیورپول یکی از مربیانی است که پیش از رو آوردن به دنیای مربی‌گری سالها بازیکن فوتبال بوده و به صورت حرفه‌ای بازی می‌کرده. کلوپ در فاصله سال 1990 تا 2001 در تیم ماینتس بازی می‌کرد و در این مدت برای این تیم در 337 بازی به میدان رفته و 52 گل به ثمر رساند.

 

اما یکی از زیباترین گلهای دوران بازی کلوپ که در سال 1997 توسط او برای ماینتس به ثمر رسید و چندی پیش مورد توجه قرار گرفته بود حالا بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده و بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

در این صحنه یورگن کلوپ بعد از دریافت یک سانتر بلند، از گوشه سمت راست محوطه جریمه، ضربه نیم‌والی زیبایی به توپ زده و توپ را به کنج بالای دروازه حریف می‌دوزد.

 

 

 

یورگن کلوپ یک بار در مصاحبه با وبسایت باشگاه لیورپول درباره دوران بازی خود گفته بود:" من هیچوقت نتوانستم آن چیزهایی که در ذهنم می‌گذشت را در زمین بازی پیاده کنم. استعداد فوتبالی من به درد لیگ دسته پنج می‌خورد و مغزم در حد بوندس‌لیگا بود. در نتیجه همین بود که تمام سالهای فوتبالی‌ام در لیگ دسته دو گذشت".

 

 

 

 

همانطور که از گل زیبای کلوپ مشخص است او مدتها به عنوان مهاجم بازی می‌کرد ولی از اواخر دوران بازی خود در ماینتس به عنوان مدافع به کار گرفته می‌شد. او در تمام طول دوران بازی‌اش در ماینتس باقی ماند و زمانی که کفش‌ها را آویخت به عنوان مربی این باشگاه منصوب شد.

 

 

کلوپ هفت سال به مربی‌گری در ماینتس ادامه داد و این تیم را به بوندس‌لیگا رساند. او بعد از کناره‌گیری از ماینتس به سرمربی‌گری بوروسیا دورتموند رسید. دوران درخشش خارق‌العاده کلوپ از اینجا شروع شد و او توانست زردپوشان را دو بار به قهرمانی لیگ برساند و با آنها به فینال چمپیونزلیگ صعود کند. بعد از خروج از دورتموند هم کلوپ به لیورپول پیوسته و حالا به عنوان یکی از بهترین مربیان دنیا شناخته می‌شود.

 

منبع : ورزش سه


تگ : یورگن کلوپ (سرمربی) ,  لیورپول ,